Výkup mincí

Zaměřujeme se na mince (ne bankovky) ražené od roku 1300 až do současnosti, které pocházejí z našeho území. Od pražských grošů přes krejcary, tolary až po zlaté mince jako jsou dukáty, zlaté 100 koruny či velmi oblíbené Svatováclavské dukáty a jeho násobky. Staré mince vykupujeme po kusech i jako celé sbírky. V případě vážného zájmu o výkup se na nás obraťte.

 

Jak probíhá výkup mincí?

  • S mincemi zacházejte šetrně a nijak je nečistěte 
  • Pošlete nám na e-mail obchod@numismatikapesek.cz kvalitní fotografie mincí z obou stran
  • Na základě fotografií rozhodneme o možnosti výkupu nebo případné osobní schůzce
  • Pokud budeme mít zájem o výkup, nabídneme férovou cenu.
  • Samozřejmostí je diskrétní a seriózní jednání

Abychom se každému mohli pečlivě věnovat a vzhledem k vysokému množství objednávek i zájmu o výkup mincí nám může odpověď trvat několik pracovních dní. Děkujeme za pochopení.

 

FAQ - nejčastější otázky k výkupu mincí 

 

Nabízíte také pouze ohodnocení mincí?

Bohužel ne, vzhledem k časovému vytížení tuto službu nenabízíme. Pokud máte vážný zájem své mince prodat, napište nám. V případě zaslání více mincí vám nabídneme celkovou výkupní cenu za všechny položky.

Proč není dobré mince čistit?

Občas chtějí lidé minci vyčistit v domnění, že za blýskající se minci získají vyšší výkupní cenu. Bohužel při nevhodném způsobu čištění je možné minci vážně poškodit a naopak její cenu značně snížit. Tuto činnost proto vždy přenechte odborníkovi.   

Je nutné se zastavit ohledně výkupu osobně?

V první fázi preferujeme zaslání fotografií na e-mail. Na základě zaslaných fotografií se případně domluvíme na osobní schůzce v naší kanceláři v Kladně. 

Co když mám větší množství mincí na výkup?

Vykupujeme jak samotné mince, tak i větší množství kusů nebo celé sbírky. V takovém případě stačí vyfotit mince hromadně a poslat nám na e-mail. Na základě toho bychom se dále domluvili na následujícím postupu (další fotografie, osobní schůzka…). 

Proč je nutné mince nejdříve posílat e-mailem?

Je to jednoduché, šetříme tím váš i náš čas. Každý bychom rádi našli mezi svými mincemi „poklad“, bohužel většina mincí mezi širokou veřejností mívá téměř nulovou hodnotu. Není výjimkou, že mince stará tisíc let má hodnotu v řádu několika korun. 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.