Výkup mincí

Aktuálně máme veškeré výkupy mincí pozastaveny (včetně určování výkupních cen). Službu ohodnocování mincí nenabízíme. Děkujeme za pochopení.

Zaměřujeme se na mince ražené od roku 1300 až do současnosti, které pocházejí z našeho území. Od pražských grošů přes krejcary, tolary až po zlaté mince jako jsou dukáty, zlaté 100 koruny či velmi oblíbené Svatováclavské dukáty a jeho násobky. Staré mince vykupujeme po kusech i jako celé sbírky. V případě vážného zájmu o výkup se na nás obraťte.

 

Jak probíhá výkup mincí?

  • S mincemi zacházejte šetrně a nijak je nečistěte 
  • Pošlete nám na e-mail obchod@numismatikapesek.cz kvalitní fotografie mincí z obou stran
  • Na základě fotografií rozhodneme o možnosti výkupu nebo případné osobní schůzce
  • Pokud budeme mít zájem o výkup, nabídneme férovou cenu.
  • Samozřejmostí je diskrétní a seriózní jednání

Abychom se každému mohli pečlivě věnovat a vzhledem k vysokému množství objednávek i zájmu o výkup mincí nám může odpověď trvat několik pracovních dní. Děkujeme za pochopení.

 

FAQ - nejčastější otázky k výkupu mincí 

 

Nabízíte také pouze ohodnocení mincí?

Bohužel ne, vzhledem k časovému vytížení tuto službu nenabízíme. Pokud máte vážný zájem své mince prodat, napište nám. V případě zaslání více mincí vám nabídneme celkovou výkupní cenu za všechny položky. 

Proč není dobré mince čistit?

Občas chtějí lidé minci vyčistit v domnění, že za blýskající se minci získají vyšší výkupní cenu. Bohužel při nevhodném způsobu čištění je možné minci vážně poškodit a naopak její cenu značně snížit. Tuto činnost proto vždy přenechte odborníkovi.   

Je nutné se zastavit ohledně výkupu osobně?

V první fázi preferujeme zaslání fotografií na e-mail. Na základě zaslaných fotografií se případně domluvíme na osobní schůzce v naší kanceláři v Kladně. 

Co když mám větší množství mincí na výkup?

Vykupujeme jak samotné mince, tak i větší množství kusů nebo celé sbírky. V takovém případě stačí vyfotit mince hromadně a poslat nám na e-mail. Na základě toho bychom se dále domluvili na následujícím postupu (další fotografie, osobní schůzka…). 

Proč je nutné mince nejdříve posílat e-mailem?

Je to jednoduché, šetříme tím váš i náš čas. Každý bychom rádi našli mezi svými mincemi „poklad“, bohužel většina mincí mezi širokou veřejností mívá téměř nulovou hodnotu. Není výjimkou, že mince stará tisíc let má hodnotu v řádu několika korun. 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.