Sada Svatovítských dukátů 2021, PROOF

Kód: X-28
Premium
ZDARMAZDARMA
055A9368
169 000 Kč
Vyprodáno
Certifikát pravosti ?
Položka byla vyprodána…

Česká mincovna, Sada Svatovítských dukátů 2021, PROOF

Detailní informace

Garance

Detailní popis produktu

Česká mincovna, Sada Svatovítských dukátů 2021, PROOF

V této exkluzivní sadě čtyř zlatých mincí vzkvétá historie Českého království prostřednictvím vyjádření dvou klíčových prvků - sv. Václava a chrámu sv. Víta.

Sv. Václav, patron Českého státu, byl českým knížetem, který žil v 10. století. Jeho dědictví spočívá nejen v jeho politických schopnostech, ale i v jeho morálních hodnotách a péči o chudé a slabé.

Na aversu každé mince dominuje věrně zpracovaný obraz Sv. Václava na koni, symbolizujícího jeho statečnost a oddanost. Jeho životní příběh a smrt ve službě vlastním hodnotám se staly legendou, a jeho postava je základním prvkem českého národního povědomí.

Chrámový komplex sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kde se nachází chrám sv. Víta, je vrcholným symbolem českého gotického umění. Jeho stavba byla zahájena ve 14. století, ale chrám byl dokončen až v 20. století. Na reversu každé mince je Český lev z erbu 13. století uprostřed rozety, tvořené vitrážovými okny chrámu sv. Víta. Tento detail reflektuje nejen architektonickou nádheru chrámu, ale i historickou hloubku místa, kde byl korunován řada českých králů.

Tato sada mincí tak propojuje dvě klíčové postavy české historie a kultury, přičemž každá mince slouží jako pohled na okamžiky významné pro formování národa. Buďte svědkem této spojitosti s minulostí prostřednictvím jedinečné sbírky, která zdůrazňuje výjimečnost Českého království.

 

Uvedená cena je vč. 21% DPH

Doplňkové parametry

Kategorie: Premium sekce
Typ produktu: Mince
Kontinent: Evropa
Období: Česká Republika
Ročník: 2021
Materiál: Zlato
Mincovna: Česká mincovna
Certifikace NGC/PCGS: Ne
Hmotnost: 62,82 g
Počet kusů: 4 ks
Nominál: 1, 2, 5 a 10 Dukát
Provedení: PROOF
Počet ražených kusů: 40
Ryzost: 986/1000
Certifikáty: ANO, celkem 4ks
Položka byla vyprodána…

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.